Liečba

Poskytujeme pre Vás tú najlepšiu starostlivosť a vytvorili sme prostredie, kam sa radi budete vracať.

VČASNÁ DIAGNOSTIKA

Na prvom vyšetrení vyberieme najvhodnejší typ aparátu a určíme ideálny čas na začatie liečby. Preto je vhodné dostaviť sa na prvé vyšetrenie už vo veku 7 rokov, i keď v mnohých prípadoch sa s liečbou začína až oveľa neskôr. 

ORTODONTICKÁ LIEČBA

Pri liečbe pužívame viacero druhov snímateľných alebo fixných aparátov presne na mieru pacienta.

Počas ortodontickej liečby pacient pravidelne dochádza na kontroly do našej ambulancie a samozrejme naďalej chodí aj na preventívne stomatologické prehliadky k svojmu obvodnému stomatológovi. Nevyhnutnosťou je dodržiavanie správnej hygieny, aby zuby boli nielen rovné, ale aj pekné a zdravé.

Po skončení liečby je potrebný retenčný aparát vo forme snímateľnej platničky, alebo priesvitnej fóliovej dlahy, často aj s fixným retainerom (drôtom), ktorý je nalepený z vnútornej strany zubov. Tým sa zabezpečí stabilta výsledku.

NEVIDITEĽNÉ STROJČEKY

Neviditeľné strojčeky predstavujů najnovšie typy aparátov, ktoré umožňujú dosiahnuť krásny úsmev aj pre tých pacientov, ktorí z rozličných dôvodov odmietajú nasadenie viditeľných fixných aparátov.

Za použitia najnovších technológií a špecializovaného softwaru sa vyhotoví aparát presne podľa individuálnych potrieb každého pacienta. V našej ambulancii je možné použiť Invisalign Invisalign Teen, ktoré predstavujú sadu priesvitných vyrovnávačov. Tie pacient nosí 1 až 2 týždne. Táto liečba je vhodná pre pacientov každého veku. 

Ďalším typom neviditeľnej liečby je systém lingválnych fixných aparátov Inkognito, ktorý sa pripevňuje na vnútornú plochu zubov. Zámky a všetky drôty sa vyrábajú individuálne pre každého pacienta v Nemecku, presne podľa povrchu zubov a plánovaných posunov.

CENA LIEČBY

Cena za liečbu nie je fixne daná, ale vychádza individuálne zo spôsobu liečby. Závisí od závažnosti chyby, použitých aparátov, dĺžky liečby, veku a tiež zdravotnej poisťovne pacienta. Z tohto dôvodu nie je možné zodpovedať otázky ohľadom cien bez predchádzajúceho vyšetrenia.

Doplatok za komplexnú liečbu klasickým fixným aparátom v oboch zuboradiach pre deti do 18 rokov sa pohybuje v rozmedzí  1200 - 1500 Eur.

Cena za neviditeľný dlahový aparát Invisalign je 4000 Eur.

Na Vaše otázky ohľadom liečby vrátane cenovej kalkulácie Vám radi zodpovieme pri vstupnej konzultácii.

Zmluvné poisťovne:

  • Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.
  • Dôvera zdravotná poisťovňa, a.s.
  • Union zdravotná poisťovňa, a.s.